YouTube Facebook

Zapraszamy do obejrzenia wsólnego teledysku 

Słowa Papieża Franciszka, które wypowiedział w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 stały się dla zakonnika o.Łukasza Buksa OFM inspiracją do napisania piosenki pt. „ŚLAD”, na rocznicę tego wydarzenia. W trakcie sobotniego wieczornego spotkania, Papież Franciszek wezwał młodzych z całego świata, aby wstali z wygodnej kanapy, założyli wyczynowe buty, użyli swych rąk by wznosić miłości mosty. 
O. Łukasz zaprosił do owego projektu znakomitych muzyków i artystów. Odpowiedzialny za kompozycję i produkcję muzyczną Tomasz Basiuk, Ksiądz Jakub Bartczak, Zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza

Celem jaki postawili sobie artyści przed sobą artyści, to dotarcie do jak najszerszego gremium osób i przekazanie im treści nauczania papieskiego w postaci piosenki ubogaconej klipem video oraz poddania propozycji za pomocą słów kompozycji muzycznej, jak wcielać w życie słowa: Razem możemy zmienić świat, zostawić po sobie dobry ślad! (część słów refrenu). W obliczu powszechnie panującej postawy zniechęcenia artyści nie chcą wytykać błędów, nie narzekać, ale starać się dawać gotowe rozwiązanie, które pozwoli osiągnąć szczęście i radość w życiu. Chcą również przekonać, że każdy człowiek, dzięki Bożej mocy może osiągnąć o wiele więcej niż mu się wydaje.

Słowa: o. Łukasz Buksa OFM

Muzyka: Tomasz Basiuk


Produkcja/Aranżacja: Tomasz Basiuk

Realizacja: Konrad Basiuk

Miks/Mastering: Piotr Wojtusiak


śpiew: o. Łukasz Buksa OFM

rap: ks. Kuba Bartczak

chór: Promyczki Dobra

gitara: Witek Góral

instrument klawiszowe: Tomasz Basiuk

itara basowa: Konrad Basiuk

perkusja: Michał Dziadkowiec

saksofon: Łukasz Kluczniak

trąbka: Paweł Surman

Video:
realizacja: studioL8, Kamil Masarski, Michał Sanecki
scenariusz: Paweł Przewoźny, Michał Sanecki
montaż: Joanna Sanecka, Michał Sanecki

Nasi przyjaciele