YouTube Facebook
Największym osiągnięciem zespołu jest to, że działa nieprzerwanie od 1991 roku. Obecnie należy do niego blisko 120 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 15 lat. W zależności od potrzeb zespół koncertuje w składzie od 7 do 50 osób. Trudno zliczyć koncerty zespołu na teranie całego kraju w parafiach i szkołach, z okazji odpustów festynów czy innych uroczystości. Trzykrotnie zespół koncertował w Sali Witolda Lutosławskiego przy TVP w Warszawie, na Agrikoli – koncert charytatywny, kilkakrotnie na Jasnej Górze, w Łagiewnikach, w Zakopanem, Krynicy, Piwnicznej, Szczawnicy, Krościenku itp.
Do najmilej wspominanych koncertów należą spotkania zespołu z Ojcem Świętym Janem Pawłem II: Ludźmierz 1997, Dwudziestolecie pontyfikatu 16 X 1998, Jubileusz Dzieci - Rzym 2.01.2000 r. I od 2000 roku listopadowe spotkania z okazji imienin Jana Pawła II.
Ponadto zespół koncertował kilkakrotnie w Niemczech, Francji, Austrii, Hiszpanii, Anglii, Portugalii oraz na Węgrzech i Ukrainie
Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych, ale najczęściej można je usłyszeć w Radiu Maryja i w programie 1 Polskiego Radia.
Wielokrotnie zespół brał udział w programach TVP „Ziarno”, „Czasy”, „Między ziemią a niebem”.
Niezwykłą wymowę i niezapomniane przeżycia mają Promyczki z imieninami 4. 11. 2004 roku – jak się później okazało ostatnimi dla Jana Pawła II. W tym roku Promyczki przygotowały specjalną piosenkę dla Wielkiego Rodaka p.t. „Hej! Baco”. Słowa napisała Beata Kołodziej, a muzykę skomponował Joachim Mencel. Do Watykanu pojechały wtedy najmłodsze Promyczki, a razem z nimi wybrali się także przyjaciele zespołu; kompozytor Joachim Mencel z rodziną, Beata Kołodziej również z rodziną, Olek Wilk – realizator nagrań z Radia Kraków – również z rodziną oraz redakcja i bohaterowie telewizyjnego ZIARNA. Audiencja odbyła się w Auli Pawła VI, a Promyczki nie tylko zaśpiewały dla Ojca Świętego, ale także przekazały mu dwa egzemplarze pięknie przepisanego i zilustrowanego rysunkami dzieci Listu Jana Pawła II do dzieci – jeden egzemplarz, podpisany przez Jana Pawła II później jako wspaniałą pamiątkę otrzymały dzieci wraz z redakcją „Promyczka Dobra”. Najciekawsze fragmenty z podróży, z pobyty w Rzymie jak również audiencję mogli obejrzeć telewidzowie w programie ZIARNO.
 
 

 

Nasi przyjaciele